Gazeta Illyria feston 20 Vjetorin e saj
Botuesi, Vehbi Bajrami
Illyria, gazeta shqiptare amerikane qe del dy here ne jave ne Nju Jork dhe shperndahet ne gjithe Shtetet e Bashkuara te Amerikes, numrin e 28 nentorit doli me 200 faqe duke vendosur nje rekord ne historine e shtypit shqiptar. Gazeta del me 40 faqe ne dite...
Nese je i interseuar per shkembime Linkesh me faqen tuaj lajmerohu ne AlbaNur duke klikuar Ketu!

Follow Us

You can enter Albanian Chat as a Guest, to enter as a visitor click  the ad Video Chat Shqiptar, give Nick (name) that is free, then click Login and select the room!

 
Find the latest News and events from AlbaNur
Latest news from Albania

Latest news from Kosovo

Latest news from Macedonia

Gazeta Illyria

Gazeta illyria me 200 faqe

Illyria, gazeta shqiptare amerikane qe del dy here ne jave ne Nju Jork dhe shperndahet ne gjithe Shtetet e Bashkuara te Amerikes, numrin e 28 nentorit doli me 200 faqe duke vendosur nje rekord ne historine e shtypit shqiptar. Gazeta del me 40 faqe ne dite normale. Numri special per festat e Nentorit perfshinte mesazhet te presidentit te Shqiperise, presidentit Kosoves, kryemnistri Agim Çeku, Fatmir Limaj, dhe intervista ekskluzive nga bota shqiptare, Kosove, Shqiperi, Mail i Zi dhe Maqedonia. Ngjarje ekskluzive nga Shkupi per vendosjne e monumentit te Skenderbut, histori nga bota shqiptare, Malesia ne Malin e Zi, Cameria, Kosova, Shqiperia. Ne edicionin speical u botuan per here te pare foto te vjetra nga diaspora shqiptare ne fillimin  e viteve 20, materiale historike etj. Ne kete botim (permes reklamave te shumta)  ze nje hapesire te konsiderueshme edhe biznesi i bashkatdhetareve ne Amerike.  Nje vend te vecante ne numrin e 28 nentori zinte dhe pasqyrimi i aktivitetit te organizuar nga Vatra per festen e 28 nentorit. Nje organizim model i kryetarit te Vatres Agim Karagjozi dhe bashkepunetoreve te tij, me pjesemarrjen e afro 600 shqiptareve pa dallim feje, krahine dhe ideje nga shtete te ndryshme te Amerikes.

 

I ftuari i nderit ishte ambasadori William Walker, te cilin Vatra e nderoi me cmimin Fan Noli. Botuesi i gazetes Illyria Vehbi Bajrami (autori i librit voluminoz Shqiptaret e Amerikes)- thote se per vitin e ardhshem parashikon nje rekord tjeter. “Per te pasqyruar me ne detaje gjithccka ndodh ne boten shqiptare, per ta patur Illyrine edhe si nje arkiv historik per jeten e komunitetit shqiptar, qe tani po mendojme per nje botim me 300 faqe” Illyria botohet cdo te marte dhe te enjte ne shqip dhe anglisht dhe krahas mbulimit te jetes se komunitetit shqiptar ne Amerike, boton informacione dhe analiza per zhvillimet ne gjithe hapesiren shqiptare.(Lutfi Dervishi)

Notice
AlbaNur promotes excellence in journalism, encouraging investigative journalism. We serve as the national voice of Albanian journalists Home and Abroad and we uphold the public's right to know..

Goals
AlbaNur campaigns to improve access for Albanian journalists to the sources of information in Albanian Lands. It speaks out against the lack of co-operation and the abusive treatment that still occurs when it comes to Albanian journalists.

Gazeta Shqiptare, Gazetat Online, Mediat Shqiptare

Bota Sot | Epoka e Re | Gazeta Express | Fakti | Panorama Plus | Gazeta Shqip | Gazeta Shqiptare | Gazeta Lajm

Gazeta Koha Ditore | InfoPress | Gazeta Zeri | Gazeta 55 | Teuta | Kosovarja | TV Klan | Flaka | Rilindja | Paqja

Besa | Vepra | Gazeta Illyria | Gazeta Start | Tirana Observer | Koha Jone | Gazeta Korrieri | Gazeta Standard | 24 Ore

Gazaeta Metropol | Gazeta Tema | Gazeta Biznesi | Gazeta Shekulli | Sporti Shqiptar | Gazeta Spekter | Gazeta Shpallje

Kengtaret Shqiptar, Muzika Shqiptare, Vipat Shqiptar

Adelina Ismaili | Meda | Genta Ismaili | Nora Istrefi | Shpat Kasapi | Zanfina Ismaili | Bleona Qereti | Elvana Gjata

Ciljeta Xhilaga | Blero | Ermal Fejzullahu | Greta Koci | Sinan Hoxha | Kaltrina Selimi | Dafina Zeqiri | Adem Ramadani

Poni Music | Adrian Gaxha | Alban Skenderaj | Agim Poshka | Alma Bektashi | Tuna Sejdiu | Ardit Gjebrea | Lajme Shqip

Arta Bajrami | Alma Bektashi | Big Mama | Edona Llalloshi | Elita 5 | Jehona Sopi | Zajmina Vasjari | Adelina Tahiri

Tingulli 3 | UnikKatili | Motrat Mustafa | Vesa Luma | Violeta Kukaj | Gjyste Vulaj | Bertan Asllani | Adelina Thaqi | Noizy

Gresa Behluli | Labinot Tahiri | Anjeza Shahini | Leonora Jakupi | Leonora Poloska | Mahmut Ferati | Video Fest | Chat

Etno Engjujt  | Vajzat Seksi | Ilir Shaqiri | Korab Shaqiri | Ylli Baka | Duli Tallava | Bedri Islami | Vejushkat | Dashuria

Jonida Maliqi | Zyber Avdiu | Muharrem Ahmeti | Shkelzen Jetishi | Gili | Mentor Kurtishi | Mihrie Braha | Rezarta Shkurta

Rovena Stefa | Sabri Fejzullahu | Shkurte Fejza | Shyhrete Behluli | Sinan Vllasaliu | Soni Malaj | Kenga Magjike | Tallava

Vajzat Seksi, Bukuroshet Shqiptare, Miss Kosova, Vipat Shqiptar

Ertemiona Meidani | Laureta Meci | Zana Krasniqi | Nevina Shtylla | Matilda Mecini | Hasna Xhukici | Erza Haliti

Agnesa Vuthaj | Eva Pepaj | Aferdita Dreshaj | Angela Martini | Marigona Dragusha | Yllka Berisha | Kejdi Jashari

Almeda Abazi | Alma Ajazi | Liberta Spahiu | Xhuli Nura | Keshtjella Pepshi | Ciljeta Xhilaga | Alketa Musaj

Emina unmulaj | Arbnora Ademaj | Ardita Ukaj | Zajmina Vasjari | Nada Zhiti | Edlira Memo | Besa Gashi

Greta Stanica | Arjeta Lataj | Antonieta Nikprelaj | Diellza Kolgeci | Irsa Demneri | Kristine Elezaj | Xhesika Berberi

Advertising your business using the internet and the World Wide Web is not just about pretty pictures on a computer.

AlbaNur reaches the whole Albanian community throughout the world in real time. Many of our visitors are from Europe & America, however there is growing traffic from our homeland in the Balkans as there become more internet users. We strive to have the most up to date local and global issues important to Albanians, to ensure our continued success.

E-Mail us a timshkupi@hotmail.com to find out how you can advertise your business at "AlbaNur".
 

 

 

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Muzika Online | Albanian Rap

Albanian Forum | Albanian Sport | Albanian Miss | Vajzat Shqiptare | Miss Kosova | Kosovo | Filma Shqip | Meda | Genta Ismajli | Adelina Ismaili | Religion | Dafina

Tim Shkupi | Humor Shqiptar | Albanian VIP | Rapsodet | Filma Shqiptar | Nora Istrefi | Macedonia | Libra Shqip | Historia Shqiptare | Albanian Culture | Shitblerje

Video Shqiptare | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Stupcat | Portokallia | Tirana Sot | Albanian TV | Koha Ditore | ABC News | Radio Shqiptare

copyright by www.gazetashqiptare.eu  / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster